Демонтажні роботи в квартирі, будинку – це складний процес, який потребує певних знань та умінь. Існують норми та правила, пов’язані з проведенням будь-яких видів демонтажу. Щоб самостійно здійснити демонтажні роботи, необхідно знати про них.
Організація та проведення демонтажних робіт
Щоб самостійно організувати проведення демонтажу, необхідно пройти такі кроки:
- Оформіть дозволи. У ряді випадків при проведенні демонтажу у Києві потрібен дозвіл. Це потрібно, наприклад, при знесенні будівель або стін. Щоб уточнити, які документи потрібні, потрібно звернутися до управління містобудування. Крім цього, може знадобитися узгодження з комунальними службами (якщо роботи впливають на будь-які інженерні комунікації).
- Розплануйте проведення робіт та підготуйте необхідні інструменти. На даному етапі важливо оцінити тип і обсяг робіт, що виконуються, а також вибрати оптимальні методи. Важливо ретельно вивчити об’єкт та визначити можливі складнощі під час проведення робіт. Переконайтеся, що в арсеналі є всі необхідні інструменти (кувалда, перфоратор, болгарка) та засоби захисту.
- Підготуйте умови роботи. Місце проведення демонтажу потрібно очистити та правильно підготувати. Також важливо позначити робочу зону та вимкнути усі комунікації.
- Здійсніть поетапний демонтаж. Це особливо важливо у випадках, коли мають бути комплексні роботи. Таким чином, першими зносяться двері та вікна, знімаються оздоблювальні матеріали. Після цього демонтуються перегородки та несучі конструкції. В останню чергу може здійснюватися демонтаж підлоги та перекриттів.
При проведенні демонтажу важливо дотримуватись вимог до безпеки та захисту навколишнього середовища. В рамках цього необхідно контролювати рівень пилу та шуму, а також можливу наявність небезпечних матеріалів.
Крім того, після завершення всіх робіт важливо провести ретельне прибирання території, розсортувати, розфасувати, а також вивезти відходи на спеціалізований полігон для подальшої утилізації.
Ризики під час проведення демонтажу
Якщо ви проводите демонтажні роботи у місті Київ самостійно, важливо розуміти, що завжди існують ризики отримання травм, помилок у процесі робіт, а також екологічних та юридичних порушень.
Найчастіше самостійний демонтаж може спричинити такі наслідки:
- руйнування (нестача професійних знань та неправильна організація робіт часто призводять до неконтрольованих обвалів);
- наявність небезпечних матеріалів у конструкції будівлі (особливо це стосується старих будівель);
- невідповідність будівельним нормам та законодавству (у ряді випадків може знадобитися дозвіл, погодження, дотримання правил утилізації будівельних відходів, а також дотримання інтересів сусідів);
- травми та інші негативні наслідки для здоров’я (внаслідок падіння уламків, великої кількості пилу, вібрацій, забруднення повітря);
- збільшення витрат та термінів проведення (оскільки потрібно витратити додаткові гроші та час на утилізацію, виправлення помилок тощо).
Самостійне проведення демонтажних робіт можливе, проте не завжди рекомендується обирати таке рішення. Завжди найкраще скористатися допомогою професіоналів, які надають комплексні послуги. Самостійний демонтаж рекомендується лише у випадках проведення дрібних робіт, зносу конструкцій на відкритій місцевості, а також за наявності базових знань.