Які інструменти та техніка найефективніші для виконання демонтажних робіт?

Для виконання робіт з демонтажу в квартирі, приватному будинку або офісі знадобиться пристойний список інструментів та техніки. Купувати їх далеко не завжди має сенс із фінансових міркувань. Та й самому виконувати демонтаж конструкцій, поверхонь, стін, сантехніки чи чогось іншого — не завжди розумне рішення, адже можна ненароком пошкодити не те, що потрібно, або отримати травму. Тому наша компанія пропонує якісні, недорогі, безпечні та швидкі демонтажні роботи, у процесі яких ми можемо демонтувати будь-які матеріали силами наших робітників та професійного випробуваного інструменту. Нам не страшні бетон, цегла та арматура! Буримо, ріжемо і свердлимо – всі ідеї втілимо!

Ефективні інструменти та техніка для демонтажних робіт

Але якщо ви все ж таки вирішили робити демонтажні роботи в приміщеннях своїми руками, то ось які інструменти і техніка будуть найбільш ефективними для цього:

  1. Молоток та кувалда: для руйнування стін, штукатурки та перегородок, та загалом як універсальні ударні інструменти.
  2. Ломік: для висмикування вробленого, прибитого та приклеєного, до чого належать плінтуси, підвіконня, покриття для підлоги, плитка, рами і т.д.
  3. Викрутка: для викручування того, що може бути викручено з мінімізацією пошкоджень.
  4. Універсальний (канцелярський) ніж: гострий інструмент для різання лінолеуму, килимів, шпалер, ізоляції та інших м’яких матеріалів.
  5. Зубило: для демонтажу того, що надто добре сидить на своєму місці (бетон, штукатурка, плитка, шви, метал, дерево…).
  6. Електричний перфоратор: для свердління отворів різних діаметрів у твердих матеріалах та поверхнях, а також для ударного демонтажу твердих елементів та металевих кріплень.
  7. Кутова шліфувальна машина (болгарка) з відповідними дисками: для різання твердих поверхонь, труб та перегородок, а також для прокладання канавок.
  8. Реноватор (універсальний різак/осцилюючий мультитул/віброрізак): видалення плінтусів, штукатурки, плитки та покриття для підлоги. Для видалення плитки також використовується цикля.
  9. Пила ручна (по дереву та по металу): для різання різних матеріалів (це можуть бути труби, вбудовані меблі, плінтуси, підвіконня, дверні отвори, ламінат, паркет, стельові та підлогові панелі, каркаси, арматура та ін.).
  10. Плоскогубці. Відмінний інструмент для роботи з усім, що відноситься до електрики (дроти, розетки, вимикачі), а також до кріпильних виробів (гвинти, болти, саморізи, шурупи, цвяхи, анкери тощо).
  11. Тепловий фен/відпарювач: для дбайливого видалення шпалер.
  12. Шпатель (скребок для фарби): для дбайливого очищення поверхонь від залишків лакофарбових покриттів, піни, клею, покриття для підлоги. Їм можна не тільки віддирати, а й шкребти і вирівнювати.
  13. Труборіз: електромеханічний інструмент, який швидко та ефективно ріже труби невеликих діаметрів, як пластикові, так і металеві, забезпечуючи точні та чисті зрізи.
  14. Розвідний ключ та набір ключів: для акуратного демонтажу різного сантехнічного обладнання (унітазів, раковин, сифонів, умивальників, труб, радіаторів, змішувачів та ін.) та для від’єднання техніки, приєднаної до води та газу.

Це універсальний список інструментарію, в якому вам можуть бути корисними далеко не всі речі, тому коригувати його слід, виходячи із практичної потреби у конкретних демонтажних роботах.

Крім того, що міститься в цьому списку, вам також знадобляться допоміжні елементи:

  • Відро для тимчасового складання сміття;
  • Відро з водою та ганчірка для вологого прибирання після завершення демонтажних робіт, а також віник для підмітання приміщень перед вологим прибиранням;
  • Брезент або пластиковий бар’єр – щоб накрити речі для захисту їх від пилу, якого буде багато;
  • Ліхтарик ручний або на голову: для освітлення фронту робіт у темних приміщеннях;
  • Кошти індивідуального захисту: окуляри, рукавички, респіратор, навушники.