Особливості та способи знешкодження відходів

Особливості та способи знешкодження відходів

Існує ряд способів знешкодження сміття. У деяких випадках необхідне не просто вивезення відходів, а й додаткові заходи. Кожна група методів має особливості. Ось основні способи знешкодження:

  • Методи ліквідації. За таких способів здійснюється ізоляція відходів, маса яких збільшується. По можливості вони вимагають знищення. Сюди відносять вивезення твердих побутових відходів на спеціальні полігони та звалища або скидання до спеціалізованих шахт, а також спалювання.
  • Методи часткової ліквідації. Тут передбачається сортування відходів для збирання вторинної сировини для переробки. Частина сміття, що залишилася, знищується відповідним способом.
  • Методи утилізації. Основна частина відходів знищується. Сміття, що залишилося, спалюють для отримання пари і енергії.

Досвід зарубіжних країн

Існуючі методи знешкодження сміття постійно модернізуються. У багатьох країнах світу стає нормою комплексне сортування відходів, а також розробляються технології переробки, завдяки яким згубний вплив на екологію знижується.

Італія

Ряд італійських компаній розробили технологію для ефективного поділу відходів і активно впровадили її в сучасне життя. Так, у столиці застосовують спеціальні пластикові мішки для сміття. Поділ здійснюється відповідно до базових фракцій — великі, середні та дрібні відходи. Магнітний сепаратор допомагає витягувати металеві частинки навіть із великих гір сміття, а для збирання паперу застосовують вільчасту установку. Після закінчення всіх необхідних робіт відходи поділяються на кілька потоків, залежно від розміру фракцій.

Відходи харчового характеру вивозять на підприємства, що виробляють гранульований корм для тварин. У процесі їх виділяють цінні органічні компоненти, які дробляться на дрібні частинки і стерилізуються.

Швеція

В одному з міст країни функціонує завод із переробки. Сюди звозять тверді побутові відходи з усіх околиць. Особливі технології застосовуються для подрібнення, що дозволяє пізніше виділити великі та дрібні фракції. Після цього здійснюється змішування зі стічними водами, завдяки чому створюються оптимальні елементи компостування.

Голландія

На спеціалізований завод звозиться сміття, яке застосовується після переробки для випуску виробів з металу, компосту, а також паперової маси.

>

Німеччина

Заводи цієї країни відрізняє висока технологічність та надійність. Використання спеціалізованого обладнання дозволяє переробляти різні типи відходів, відокремлюючи кольорові метали. Впровадження комплексних технологічних рішень забезпечує ефективність обробки сміття, а також неоціненну користь для довкілля.