Онлайн консультант
Відповім на ваші питання
Правильно розраховуємо обсяг будівельного сміття

Правильно розраховуємо обсяг будівельного сміття

Розрахунок обсягу будівельного сміття після завершення робіт — це одна з умов оцінки вартості його вивезення та утилізації. Іншими словами, вам треба розуміти, чи буде вивіз сміття коштуватиме Х грошей, 2Х або 3Х. Щоб оцінити обсяг, ми рекомендуємо наступне:

  1. Сортування. По можливості розділіть відходи за типами, наприклад, дерево, бетон/цегла, метал, пластик, пінопласт, скло тощо. Це допоможе краще зрозуміти об’єми та вагу кожного різновиду відходів.
  2. Вимірювання. Кожен вид відходів має свій обсяг та вагу. Найкраще для оцінки обсягу використовувати рулетку (або далекомір), а для ваги — промислові ваги (оптимально підлогові, але за їх відсутністю можуть підійти і ручні зі шкалою ваги до 40 кг). Знати вагу важливо тому, як зазвичай будівельне сміття фасується в синтетичні мішки по 20-30 кг, щоб вантажникам було зручно їх носити. При перевищенні цієї ваги оплата за утилізацію сміття може бути перерахована.
  3. Як правило, сміття має неправильну геометричну форму, що ускладнює розрахунок його обсягу. Тому на виручку можуть прийти геометричні формули для розрахунку обсягу, коли складене в купу сміття нагадує трикутник, трапецію, конус або піраміду. Іноді легше габаритніше сміття подрібнити на шматки, ніж вираховувати обсяг складної форми.
  4. Приблизна оцінка. Якщо точні вимірювання неможливі, спробуйте оцінити обсяг, виходячи з візуальної оцінки, кількості мішків, в які сміття упаковане і площа великогабаритних шматків, або обсяг контейнерів/кімнат, які використовуються для тимчасового складування сміття.
  5. Чи можливе ущільнення сміття. Деякі види відходів можна ущільнити, щоб зменшити об’єм, наприклад полістирол, повсть, утеплювач та іншу об’ємну ізоляцію, проводку, картон, полімерну упаковку. Пінопласт, наприклад, добре розчиняється в ряді популярних розчинників (ацетон, толуол, ксилол, бензол), а значить, ви можете взагалі позбавитися його об’єму, розчинивши 2-3 куба в 0,5-1 літрі цих рідин, якщо вони у вас залишилися після ремонту.

Якщо у вас немає можливості оцінити навіть приблизний обсяг будсміття, і у вас немає часу та/або бажання укладати все сміття в мішки, щоб порахувати їхню кількість, тоді ви можете запросити на об’єкт нашого співробітника, який зробить оцінку за вас. Адже від правильного вимірювання обсягу, ваги та виду будівельного сміття залежатиме бюджет його вивезення та утилізації. Довірившись досвідченому співробітнику, ви допоможете собі уникнути невиправданих витрат.

Ще одним варіантом це може бути онлайн калькулятор об’єму. Сучасні інструменти можуть ґрунтуватися на штучному інтелекті, виконуючи оцінку за фото та/або відео.

У будь-якому випадку врахуйте, що кожен метод оцінки обсягу будівельного сміття — зразковий, і ніколи не дасть вам 100% точності. Ідеально буде, якщо все ваше сміття буде розфасоване по однакових мішках, які можна точно порахувати за кількістю і досить точно оцінити за обсягом.