Як мінімізувати небезпеку будсміття для здоров’я людини?

Будівельні відходи становлять різну небезпеку для здоров’я людини та домашніх тварин. Небезпека створюється не тільки для тих, хто знаходиться в приміщенні, в якому роблять ремонт, але й для мешканців прилеглої території, де створюється багато будсміття або якщо поблизу знаходиться звалище. Небезпека будівельного сміття виражається у кількох площинах: біологічній, хімічній, фізичній, бактеріологічній та токсичній. Розглянемо їх нижче.

Види потенційної небезпеки будівельного сміття

  1. Фізичні травми. Будівельні відходи часто містять гострі предмети (бите скло, металеві та інші гострі фрагменти, цвяхи, що стирчать), які можуть викликати порізи та рани при неакуратному контакті з ними.
  2. Біологічна небезпека. У смітті, яке складується тривалий час і не вивозиться з будмайданчика, починають відбуватися біологічні процеси, пов’язані зі зростанням та розмноженням цвілі, грибків, бактерій та вірусів. Ці мікроорганізми часто призводять до респіраторних захворювань, алергічних реакцій та інших проблем зі здоров’ям (особливо у схильних людей).
  3. Хімічний вплив. Будівельні відходи нерідко містять різні небезпечні хімічні речовини, включаючи азбест, свинець, ртуть, розчинники, пестициди, фунгіциди, аерозолі, що виділяються. Вплив цих та інших шкідливих хімічних речовин може відбуватися при вдиханні, контакті зі шкірою або ковтанні. В результаті людина або домашня тварина може отруїтися, придбати проблеми з диханням, неврологічні розлади та інші наслідки для здоров’я.
  4. Погіршення якості повітря, що вдихається. Вдихання парів будівельних відходів і пилу, що утворився в результаті внутрішніх або зовнішніх оздоблювально-будівельних робіт, може призвести до розвитку респіраторних захворювань та серцево-судинних проблем. До цього призводять не тільки дрібні тверді частинки, що витають у повітрі, а й леткі органічні сполуки та токсичні гази.
  5. Обвалення конструкцій. Накопичення будівельного сміття на нестабільних основах та конструкціях створює ризик обвалення, що може призвести до травм або загибелі людей.
  6. Небезпека пожежі. Деякі будівельні матеріали (дерево, ізоляція, папір, пластик, пінопласт, а також рідкі речовини, такі як фарба, лак або розчинник) легко спалахують.

Щоб не перейматися здоров’ям, під час будівельних робіт важливо застосовувати засоби індивідуального захисту: респіраторні маски, каски, рукавиці, окуляри. Також дуже важливо своєчасно і періодично вивозити будівельне сміття з усіх майданчиків тимчасового зберігання, переміщуючи його на полігони, щоб сміття не залягалося, і не отруювало повітря навколо себе.

Довірте вивезення нашої досвідченої підрядної організації, яка:

  • приїде на місце на своєму вантажному транспорті;
  • збере сміття (уже упаковане в мішки або запакує на місці);
  • завантажить та вивезе на полігон, призначений спеціально для утилізації та складування будівельного сміття.

Дзвоніть нам прямо зараз, щоб домовитися про вивезення.