Онлайн консультант
Відповім на ваші питання

Значна користь переробленого сміття

Різні види будівництва, реновацій та інших видів робіт вже давно стали буденністю. Це особливо видно у великих містах. У сучасних реаліях знайти в центрі і навіть на околицях міста вільне та підходяще місце під будівництво досить проблематично. Більшість місць уже давно зайняті чи викуплені під майбутній проект. І тут виникає необхідність звільнення необхідного простору, що передбачає знесення старих старих будівель. Внаслідок таких робіт залишається величезна кількість будівельного сміття, з яким потрібно щось зробити. Єдиним рішенням у такій ситуації стане організація ефективного вивезення будівельних відходів для розчищення території.

Які особливості збирання та переробки будівельних відходів?

Об’єкти, що нещодавно підлягають зносу, просто підривали, залишаючи купи сміття, які утворювали завали металу, бетону та залишків інших матеріалів. І для вивезення подібних відходів використовували самоскиди, які перевозили сміття у спеціально відведене місце. Хоча такий спосіб застосовується і сьогодні, нескінченно складувати гори сміття на полігонах неможливо. До того ж кількість полігонів незмінно зменшується.

У сучасних містах такі звалища вже заповнені на 90% і більше, що позначається на швидкості та якості вивезення відходів та вартості послуг. У зв’язку з цим переробка стає максимально актуальною. За грамотного підходу такий спосіб дозволяє звільняти простір, економити гроші, а також захищати навколишнє середовище. Цілком імовірно, що найближчим часом переробка будівельного сміття стане обов’язковою під час знесення будь-яких споруд.

Організовуючи процедуру переробки грамотно, можна забезпечити вторинне використання багатьох матеріалів. До них відноситься пластик, цегельний бій, деревина, скло та інші. Крім того, після знесення будівлі зовсім необов’язково перевозити купи відходів на інше місце, що додатково заощаджує гроші. Місце на сміттєвому полігоні також оплачувати не доведеться. Після демонтажу биті будматеріали можна продати, після чого покупець забере їх самостійно. Також вторинне застосування частини матеріалів можливе і на місці зведення нової споруди. У результаті економія на транспортуванні та закупівлі матеріалів стає очевидною.

Застосування будівельного сміття

Хоча вторинна сировина не може стати повноцінним будматеріалом, його все ж таки можна використовувати після переробки. Ось кілька варіантів такого застосування:

  • щебінь, отриманий в результаті переробки бетону, можна використовувати для засипки котлованів або створення тимчасових доріг;
  • повторному застосуванню у будівництві підлягає арматура;
  • для засипання ям можна скористатися старим асфальтом.

Відповідальний підхід до вивезення та вторинного використання будівельних відходів забезпечить не тільки економію, а й дбайливе ставлення до навколишнього середовища.